Aktualności

07 10:45:00
gru
maska
Ćwiczenia przeciwpożarowe

W dniu 6.12.2017 około godziny 11:00 pracownica naszej firmy zauważyła na kamerze przemysłowej kłęby dymu na jednej z hal produkcyjno-magazynowych i niezwłocznie zawiadomiła Straż Pożarną. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i w krótkim czasie objął całą halę.

Do akcji gaśniczej zadysponowane zostały zastępy JRG PSP z Grodziska Wielkopolskiego oraz OSP z Grodziska Wielkopolskiego, Słocina oraz Grąblewa. Podczas zbiórki pracowników w miejscu przeznaczonym do ewakuacji, stwierdzono brak dwóch  osób, które pracowały na hali objętej pożarem.

Strażacy podjęli działania polegające na: zlokalizowaniu źródła pożaru, jego ugaszeniu, odnalezieniu zaginionych osób i ich ewakuacji wraz z udzieleniem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dodatkowo konieczne było oddymienie  pomieszczeń produkcyjno-magazynowych oraz podjęcie czynności zmierzających do ochrony pomieszczeń sąsiednich przed rozprzestrzeniającym się pożarem.

Po 1,5 godzinnej akcji ratowniczej pożar udało się opanować, zaś dwóch ewakuowanych pracowników odniosło jedynie niegroźne obrażenia.

Na szczęście były to jedynie ćwiczenia praktyczne dla strażaków z miejscowych jednostek oraz pracowników naszej firmy z zakresu zachowania się na wypadek powstania pożaru. Ratownicy z  JRG Grodzisk Wlkp., OSP Grodzisk Wlkp., OSP Słocin i OSP Grąblewo  po raz kolejny mogli doskonalić współdziałanie podczas tego typu działań.  Ćwiczeniom przyglądali się również uczniowie klasy mundurowej z ZSP w Grodzisku Wielkopolskim.

Ćwiczenia1

Ćwiczenia2

Ćwiczenia3

Ćwiczenia4

Ćwiczenia5

Ćwiczenia6

Ćwiczenia7

Ćwiczenia8

NEWSLETTER
Zapisz się na newsletter i odbieraj informacje o promocjach i nowościach w naszej ofercie
form